ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΟΝΕΩΝ ΚΑΙ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΡΟΧΑΙΑ ΝΕΩΝ ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΔΙΚΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΓΙΑ

Submitted by user on Πέμ, 03/07/2024 - 09:22

Την Τετάρτη 6 Μαρτίου 2024 διοργανώθηκε εκδήλωση για την οδική ασφάλεια  στο πλαίσιο του Σχεδίου Δράσεις του σχολείου. Παραβρέθηκαν γονείς μαθητών όλων των τάξεων καθώς και εκπαιδευτικοί. Οι αξιωματικοί της Τροχαίας Νέων Μουδανιών μίλησαν στους γονείς για την οδική ασφάλεια των παιδιών τους. Το πρόγραμμα είχε στόχο τη μείωση των παιδικών δυστυχημάτων μέσω θεωρητικής εκπαίδευσης, ευαισθητοποίησης και ενημέρωσης των γονιών, έτσι ώστε να επηρεαστεί η οδική τους συμπεριφορά που θα οδηγήσει όχι μόνο στην δική τους ασφάλεια αλλά και των παιδιών τους.

Ευχαριστούμε θερμά την Τροχαία Ν. Μουδανιών που ανταποκρίθηκε άμεσα στο κάλεσμα του σχολείου μας.